Herr Aqua star - kilka pytań

Na tym forum zajmujemy się tematyką aero- i hydrodynamiki, publikacji, itp.

Herr Aqua star - kilka pytań

Postprzez MarekRc » Czw Paź 14, 2010 10:50 am

Cześć
Przymierzam się do kupna tego samolotu.
Do modelu polecany jest silnik spalinowy 0,8-1 cm3, lub elektryczny odpowiednik. Byłbym za silnikiem spalinowym ale zastanawiam się nad jego prędkością. Będzie to mój pierwszy samolot i niechciałbym rakiety albo odrzutowca :mrgreen:. Można wstawić silnik elektryczny tylko jaki? Skoro samolot ma polecaną spalinkę to musi być to chyba jakiś potwór. Cenowo i tak wyjdzie prawie tak samo, ale byłbym za silnikiem spalinowym np. tym. Co do niego, na pewno zbiornik 50ml i co jeszcze. (w silnikach spalinowych leżę :( ) Pomózcie biednemu, staruszkowi (30) :) .
Pozdrawiam Marek[/url]
MarekRc

Miejscowość: Szczecin

Postprzez garnett » Czw Paź 14, 2010 1:55 pm

Witam
Na pierwszy model to nie kupowałbym samolotu z balsy bo szybko go rozbijesz. Lepiej kup coś z depronu/epp lub jakiejs odmiany styropianu
garnett

Postprzez Jedix5 » Czw Paź 14, 2010 2:19 pm

Na początek polecam jakiegoś motoszybowca.
Jedix5

Miejscowość: okolice Olsztyna

Postprzez MarekRc » Czw Paź 14, 2010 2:54 pm

Przepraszam myslałem co innego pisałem co innego :oops:, chodzi mi o to że to mój pierwszy model który będę budował. Miałem Easy Stara, którego rozbiłem przez najprawdopodobniej awarię regulatora albo odpięcie wtyczki, silnik wyłączył się a model leciał jak chciał, w ogóle nie reagował. Drugi model to Asw-28 Pelikana, ale mi się znudził i go sprzedałem :twisted:. Teraz chce zbudować jakiś model, Aqua Star bardzo mi się podoba i to właśnie jego chciałbym mieć. Chcę kupić zestaw KIT ponieważ nie mam czasu na robienie modelu od zera.
Pozdrawiam Marek
MarekRc

Postprzez kojot » Pią Paź 15, 2010 12:31 am

a) co ma silnik spalinowy do "bycia potworem"?
b) silnik spalinowy w przedziale 1-2ccm to sztuka dla sztuki - dla tej wielkości modeli napędy elektryczne są powszechne i celowe. Jeżeli wolisz spalinę - co za problem?
c) czy twoim zdaniem model z silnikiem elektrycznym lata wolniej od takiego z napędem spalinowym?

Jednak po dwukrotnym przeczytaniu twojego posta, nie do końca wiem jak brzmi twoje pytanie? Co do niego? Zgodnie z instrukcją:
silnik, śmigło, zbiornik, przewody paliwowe, coś do żarzenia świecy, jakiś patent na tankowanie. Poszukałbym na allegro jakiegoś Coxa z gaźnikiem RC
Pozdrawiam,
Krzysiek "kojot" Choroszko
Awatar użytkownika
kojot

Miejscowość: okolice Warszawy

Postprzez MarekRc » Pią Paź 15, 2010 8:44 am

Ok.Teraz zwiężle. Do modelu polecany jest ten silnik
Wyczytałem że silniki ASP trudno zapalają, a ten model pluje olejem. Nie wiem może ktoś z was spotkał się z tym silnikiem?
MarekRc

Postprzez kojot » Pią Paź 15, 2010 3:18 pm

ASP to popularne silniki klasy np. Magnum, a niewiele gorsze od OS.
Problem może leżeć w wielkości. Mały silnik zawsze gorzej działa, a dodatkowo w tym rozmiarze wybór jest mały :(.
Pozdrawiam,
Krzysiek "kojot" Choroszko
Awatar użytkownika
kojot

Miejscowość: okolice Warszawy

Postprzez MarekRc » Sob Paź 16, 2010 12:14 pm

Ok. Na razie postaram się zbudować jakiś hydroplan (max .1m, elektryk) do nauki lądowania i startu z wody. Będę szukał ofert cox`a, jeżeli nie uda mi się go kupić to zostaje AP.
Pozdrawiam
MarekRc

Postprzez SP 17 » Czw Lis 11, 2010 1:47 am

Bardzo polecam ten model. Latałem nim przez ostatnie 5 lat. Startował ze sniegu, lodu, wody i lądu - a lądował na każdym z wymienionych :D Ostatni lot wykonał 30.X 2010 gdy zaginął nad otwartym morzem :(
Mój po ostatecznych poprawkach i wzmocnieniach wazył do lotu 800g, a napędzał go zwykły dzwonek, który wg specyfikacji miał 600g ciągu. Tydzień temu ponownie kupiłem zestaw ale teraz będzie powiększony o 20% - mam też wersję powiększoną o 30% napędzaną OS MaX 46 LA. Tobie radzę na początek wstawić silnik elektryczny, będzie mniej zachodu z przygotowaniem do lotu i po zakończeniu. W zależności od pogody model raz wydawał się umiarkowanie latającym, a raz naprawdę szybki. mozesz to ocenić oglądając moje filmy na Youtube - nick Florek56. W razie pytań wal śmiało ;o)
"Bierzcie kamienie, nóż, bombę, drąg, a jeśli który nie ma już rąk, to niechby się bił, choćby łbem bijąc"
Awatar użytkownika
SP 17

Miejscowość: Gdańsk

Wróć do Pozostałe zagadnienia RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości