Piknik Zar - Bezmiechowa 2008 (18 - 27 lipca 2008)

Na tym forum zajmujemy się tematyką aero- i hydrodynamiki, publikacji, itp.

Piknik Zar - Bezmiechowa 2008 (18 - 27 lipca 2008)

Postprzez PiotrP_de » Nie Mar 16, 2008 9:36 pm

Witam,

informuję i przypominam o trwających zapisach na Piknik. Bardzo proszę też osoby, które już się zgłosiły o przysyłanie zdjęć modeli z którymi pojawią się na Pikniku. Galeria jest jeszcze niestety prawie pusta... Brak także zgłoszeń ochotników do pomocy w organizacji imprezy.

Pozdrawiam Piotr

PS. W Bezmiechowej pozostały tylko jeszcze nieliczne miejsca noclegowe!
Image
Awatar użytkownika
PiotrP_de

Miejscowość: Okolice Hamburga

Postprzez PiotrP_de » Nie Maj 25, 2008 9:04 pm

Koledzy,

dziś rozesłałem e-maile z potwierdzeniami noclegów w Bezmiechowej. Gdyby ktoś takiego e-maila nie otrzymał a nocleg zarezerwował, to proszę o kontakt na adres: zar<*malpa*>2008.piotrp.de

Przypominam także o zapisach na Piknik. Jednocześnie proszę zwrócić uwagę, że ze względów ubezpieczeniowo - prawnych dopuszczone są do użytku na Pikniku częstotliwości legalne w Polsce.

Pozdrawiam Piotr
Image
Awatar użytkownika
PiotrP_de

Postprzez PiotrP_de » Pon Lip 07, 2008 8:24 pm

Witam,

mam parę dodatkowych informacji dotyczących Pikniku.

Znów pada rekord uczestnictwa. Mamy już prawie 150 zapisanych pilotów! Z jednej strony tak wielka popularność tej imprezy bardzo mnie cieszy, z drugiej jednak obliguje do jeszcze większego wysiłku (i to nas wszystkich) jak chodzi o zapewnienie ładu i bezpieczeństwa.

Software do kontroli częstotliwości jest aktualnie prze ze mnie i przez kilku kolegów intensywnie testowany. Mam nadzięję, że do trzech razy sztuka i że tym razem usprawni nam on pracę przy kontroli częstotliwości.

W tym roku jest też zmiana dotycząca czasu lotów. W sobotę i w niedzielę będą wprowadzone konkretne godziny pokazów, tak by nikt nie musiał na darmo czekać aż np. skończy się pokaz a zacznie "wolna amerykanka" lub odwrotnie. Myślę tym zaprowadzić nieco więcej ładu i porządku.

Czasy te są podzielone następująco:

Sobota - ramy czasowe pokazów są wyznaczone na godziny:

11:00 - 11:45
12:30 - 13:15
14:00 - 14:45
15:30 - 16:45
17:30 - 18:15

Niedziela - ramy czasowe pokazów są wyznaczone na każdą pełną godzinę, począwszy od godz. 11:00 a skończywszy o 15:00. Niedzielne pokazy trwają po pół godziny.

Gdyby było mniej chętnych na wykonywanie lotów pokazowych by wypełnić te ramy, będziemy wcześniej zaczynali latanie swobodne.

Informacje o godzinach pokazów będą też wywieszone na miejscu i proszę o zgłaszanie chęci latania w danym bloku czasowym najpóźniej na 15 minut wcześniej. W tym momencie proszę też mnie lub osobie komentującej wręczyć wypełniony formularz z informacją o modelu, programie lotu itp. tak by można było coś powiedzieć do mikrofonu o tymże pokazie. Po locie proszę od komentatora zabrać ową kartkę bo przyda się ona przy następnym locie. Nie będziemy dopuszczali do pokazu gdy nie zostanie oddana kartka z informacjami! Proszę też być przegotowanym do wykonania lotu pokazowego odpowiednio wcześniej by możliwie najlepiej wykorzystać ramy czasowe. Proszę też w razie wielu chętnych do takich lotów ograniczyć czas lotu pokazowego do ok. 10 minut, tak by i inni mogli odbyć swoje loty. To nawiasem dotyczy również latania swobodnego. Proszę brać pod uwagę że i inni czekają na wolny kanał.

Listy kierowników lotów i dyżurów przy kontroli częstotliwości zostały rozesłane do wpisanych tam osób już ze 2 tygodnie temu. Jednak napewno będzie tak, że będzie jeszcze konieczna dalsza pomoc – tak więc bardzo proszę zgłaszać się samemu z propozycją pomocy w innych przypadkach będę sam musiał (stanowczo) ;-) o tą pomoc prosić.

Następna sprawa, to wycieczka autobusem do Krakowa. Jak zwykle, we czwartek rano będę starał się o załatwienie autobusu tak by odwiedzić Muzeum Lotnictwa i potem pojechać na starówkę. Jeżeli jest ktoś na tą wycieczkę czętny, to proszę o wcześniejsze zgłoszenie.

Pozostało jeszcze wspomnieć, że jutro po południu zamykam listę zgłoszeń no i do miłego zobaczenia na Pikniku. Ja już się nie mogę doczekać!

Piotr
Image
Awatar użytkownika
PiotrP_de

Wróć do Pozostałe zagadnienia RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości