1:60 Lindberg Shrimp Boat (kuter krewetkowy)

Galerie gotowych modeli szkutniczych.

1:60 Lindberg Shrimp Boat (kuter krewetkowy)

Postprzez Tomek RS » Pon Sie 03, 2015 10:29 am

Witam!
Praca daleko od domu z wolnymi weekendami ma jedną zaletę - pozwala dokańczać modele odstawione w kąt lata temu.
Poniżej jeden z nich, kupiony z 10 lat temu i odstawiony z braku pomysłów, umiejętności i czasu.
Przedstawia kuter krewetkowy wypuszczony przez firmę Lindberg, prawie taki sam, jakim pływał Forrest Gump (konwersja to cztery bzdury i przeróbka masztu), łatwy i przyjemny w montażu.
Jedynym w sumie problemem były sieci, żeby cokolwiek orientować się w temacie przejrzałem setki stron www i zdjęć.
Na moim kuterku jest tylko jedna siatka, powinien mieć dwie duże, po jednej na burtę, każda z parą drewnianych pływaków (trawl board) i jedną małą, do przeczesywania wody za rufą, pomiędzy dużymi sieciami:
Image
Image
Image

Źródło: Internet

Ponieważ zestaw zawierał tylko dwie "trawl board", pozwoliłem sobie na myk i podwiesiłem jedną siatkę między dwoma bomami, co nie jest poprawne, ale liczę na to, że osoby nie obeznane z tematem łykną to bez zastrzeżeń. Siatka sama w sobie też jest niepoprawna, zamiast tworzyć lejek jest tylko paskiem zwiniętej firanki (ciekawe z czego zrobilibyście siatkę w tej skali zesłani na kontrakt w szczerym polu?). Brakuje ciężarków otwierających sieć w dół, ale starałem się zaimitować pływaki otwierające sieć w górę. Znawcy tematu umrą ze śmiechu, ale jak pisałem, liczę na taką samą ignorancję jak moja przed zagłębieniem się w temat :D
Model rozpoczęty pędzlami, skończony aerografem i chyba dokładnie widać, w którym momencie zakupiłem psikawkę. Malowany Pactrami, Vallejo i Migmentami. Trochę olejów od Chińczyków.
Czas na foty:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Mam nadzieję, że choć trochę się podobało. Wszelkie opinie i sugestie mile widziane - mam drugi model, identyczny...
Pozdrawiam
Tomek
Ostatnio edytowany przez Tomek RS Pon Sty 15, 2018 4:45 pm, edytowano w sumie 9 razy
Pozdrawiam
Tomek Rogala
Awatar użytkownika
Tomek RS

Miejscowość: Gdańsk / Kontrakt S6 Kołobrzeg

Re: 1:60 Lindberg Shrimp Boat (kuter krewetkowy)

Postprzez geohound » Pon Sie 03, 2015 8:37 pm

A co tu można powiedzieć... perfekcyjny. To cieniowanie kabiny, brud, zniszczenia. Genialny.
geohound

Miejscowość: Gliwice

Re: 1:60 Lindberg Shrimp Boat (kuter krewetkowy)

Postprzez Biskup » Pon Sie 03, 2015 11:54 pm

Bardzo ładny model i widać że kupę roboty poświęciłeś na niego, ale było warto :)
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Wróć do Galeria - szkutnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość