Malowanie sprayem skrzydeł i kadłuba

Najczęstsze problemy, ważne zagadnienia dotyczące budowy modeli lotniczych.

Malowanie sprayem skrzydeł i kadłuba

Postprzez navka » Pią Sty 10, 2014 3:15 pm

Witam
Jakiś czas temu zacząłem zabawę w modelarstwo, bo jakoś od zawsze mnie to pasjonowało ale nigdy nie miałem czasu ani pieniędzy na to
Na szczęście się udało!

Na początek poszedł Boeing 747 Lufthansy od Revella jako taki model roboczy w celu sprawdzenia czy w ogóle mnie to zaciekawi
Skleiłem bez jakichkolwiek narzędzi (miałem tylko klej i nożyk) więc wyszło bardzo słabo + zero malowania

jednak teraz wziąłem na tapetę coś lepszego - Spitfire MK.I od Tamiyi.

Jest ekstra, na dniach będę kończyć sklejanie i tutaj mam do doświadczonych modelarzy pytanko:
wiadomo, że nie pomaluję skrzydeł ani kadłuba pędzlem bo nie będzie efektu "Wtapiania" się kolorów a w aeorograf nie chcę się póki co bawic

czy próbowaliście może sprayów Tamki, które producent wrzucił jako potrzebne do malowania??
konkretnie ten
http://www.martola.com.pl/pl2681/produk ... raf_100ml_

drugiego nie pamiętam bo jestem w pracy

Jak one się sprawują w takim malowaniu? zakładam, że większość używa aerografów ale tak jak powiedziałem póki co chcę sprobować skończyć ten model bez tego, nabrać wprawy a później brać się za inne techniki malowania, składania, etc

Pozdrawiam
navka

Re: Malowanie sprayem skrzydeł i kadłuba

Postprzez Rafhart » Pią Sty 10, 2014 5:00 pm

Proponuje zastanowić się nad zakupem aerografu, w cenie tego "Spreju" dostaniesz najprostszy aerograf.
Agregat do zasilania zbudujesz sam, na forum jest to dobrze pokazane i po problemie.
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez navka » Pią Sty 10, 2014 5:46 pm

Tu nawet nie chodzi o koszty, tylko o moje praktycznie zerowe doświadczenie, a nie chcę wydać kasy na aerograf którego nie będę umiał używać, bo źle farby rozcieńczę albo kupi zły aerograf
navka

Postprzez Rafhart » Sob Sty 11, 2014 12:17 pm

Malowanie aerografem nie jest skomplikowane, najprostszy aerograf to koszt ok. 30 zł, nie jest to precyzyjne urządzenie ale na pewno daje więcej możliwości niż spray ,
Jeśli chodzi o podstawy wszystko znajdziesz na forum, a jak czegoś nie będzie pytaj, pomogę.
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Wróć do Jak to zrobić - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość