Żołnierz polskiego podziemia 1/48 - od podstaw

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Żołnierz polskiego podziemia 1/48 - od podstaw

Postprzez robert.bednarczyk » Pon Sty 14, 2013 12:59 am

Witam. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą przedstawiam figurkę kolejnego z "Żołnierzy Wyklętych", którzy po styczniu 1945 r. (rozwiązaniu Armii Krajowej) kontynuowali walkę przeciwko nowemu okupantowi - wojskom radzieckim, a w szczególności NKWD oraz polskim oddziałom nowej wladzy - KBW, UB, MO, ORMO.
Figurkę stowrzyłem od podstaw - szkieletm był Brytyjczyk z Tamiyi, którego całkowicie pociąłem i ustawiłem w nowej pozie. Przy użyciu masy modelarskiej Andrei Magic Sculp wyrzeźbiłem spodnie, golf i kożuch.
Od zera zrobiłem rogatywkę, starałem się na niej umieścić orzełka wz.1919 ale z tego nie jestem do końca zadowolony. Głowa pochodzi z zestawu niemieckich pilotów ICM, podobnie jak buty. Sten i ładownice do PPS -43 z Tamiyi, kabura do pistoletu TT z ICM.
Żołnierz, razem z figurką prezentowaną w galerii wcześniej w podobnym temacie, ma stanowić element dioramy pokazującej potyczkę z NKWD - jeszcze dziś rozpocznę w temacie dioramy wątek warsztatowy.
Pomimo pięknej pogody w dniu dzisiejszym plenerowa sesja fotograficzna była koszmarnie trudna (sztuka fotografii to dla mnie temat tabu) - 60 % fotego wyszło fatalnie. Kombinowałem, marzłem (było po południu ok. -6 st.C) i kur...łem na czym świat stoi. Wyszło jak wyszło - sami oceńcie. Serdeczności. RB.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
robert.bednarczyk

Re: Żołnierz polskiego podziemia 1/48 - od podstaw

Postprzez Jakub Chowaniec » Pon Sty 14, 2013 5:56 pm

Figura ładna. Odnośnie orła wz.19 - na rogatywkach polowych wz.35 i 37 nie były noszone przez jednostki regularnego WP. Z fabryki wychodziły czapki z naszytym orłem haftowanym wz.37. Metalowe orły wz.19 były tylko na rogatywkach garnizonowych, i rogatywkach polowych wz.35 i 37, ale używanych przez Obronę Narodową. Jeśli się mylę to niech ktoś wyprostuje moją wiedzę :P
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez robert.bednarczyk » Pon Sty 14, 2013 11:31 pm

Jakub Chowaniec napisał(a):Figura ładna. Odnośnie orła wz.19 - na rogatywkach polowych wz.35 i 37 nie były noszone przez jednostki regularnego WP. Z fabryki wychodziły czapki z naszytym orłem haftowanym wz.37. Metalowe orły wz.19 były tylko na rogatywkach garnizonowych, i rogatywkach polowych wz.35 i 37, ale używanych przez Obronę Narodową. Jeśli się mylę to niech ktoś wyprostuje moją wiedzę :P

Zgoda - tyle tylko, że w oddziałach podziemia sporo było improwizacji - gdzieś z internetu, szukając informacji o "wyklętych" znalazłem zdjęcie rogatywki z orłem wz.19. W tym przypadku problem jest pozorny bo orzeł wyszedł tak sobie i trudno dostrzec jakiego jest wzoru. Pozdrawiam. RB.
robert.bednarczyk

Postprzez Grzegorz H. » Wto Sty 15, 2013 10:50 pm

Też coś próbuje z łamaniem rączek i nóżek, niestety z efektów zadowolony nie jestem...
Za to Tobie figurka bardzo ładnie wyszła, naturalna poza i ładnie wymalowana kurtka.
Awatar użytkownika
Grzegorz H.

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez robert.bednarczyk » Wto Sty 15, 2013 11:24 pm

Grzegorz H. napisał(a):Też coś próbuje z łamaniem rączek i nóżek, niestety z efektów zadowolony nie jestem...
Za to Tobie figurka bardzo ładnie wyszła, naturalna poza i ładnie wymalowana kurtka.

Bardzo się cieszę, że się podoba. Z kożuszka jestem bardzo zadowolony, nieco mniej z twarzy - chyba postaram się ją "wyostrzyć" choć przy oglądaniu figurki w naturalnej wielkości wydaje się wszystko ok. Rzeźbienie figurek od podstaw czy ustawianie ich w nowych pozach daje sporo satysfacji więc nie zniechęcaj się i dalej działaj. Serdeczności.RB.
robert.bednarczyk

Postprzez skala72 » Czw Paź 10, 2013 4:45 pm

Bardzo fajna figurynka partyzanta.
Pozdrawiam,
Adam
======
TANKmodels.Pl lub do sklepu Metro Świętokrzyska lok. 1000i, Warszawa
======
Awatar użytkownika
skala72

Miejscowość: Warszawa

Wróć do Galeria - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość