Żołnierz polskiego podziemia 1/48 prawie od podstaw

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Żołnierz polskiego podziemia 1/48 prawie od podstaw

Postprzez robert.bednarczyk » Wto Sty 08, 2013 1:07 pm

Miałem wątpliwości czy galeria figurek to miejsce także dla maluchów w 1/48 ale zdecydowałem, że zaryzykuję. Przedstawiam figurkę żółnierza polskiego podziemia, jednego z tych , którzy kontynuowali walkę po formalnym rozwiązaniu Armii Krajowej w styczniu 1945 r. Została przeze mnie stworzona prawie od podstaw - t.zn - opiera sie ona na jakiejś figurce z żywicy w skali 1/48 typu "no name", którą kupiłem gdzieś kiedyś - nie pamiętam ani gdzie ani kiedy. Po złożeniu i zaaranżowaniu pozy żywica została pocięta, pogięta na ciepło. Z masy modelkarskiej Andrei zrobiłem kurtkę - z założenia ma to być amerykańska, skórzana kurtka lotnicza (koszmarna robota), dorobiłem szelki (a w zasadzie szelkę), pas oraz szalik wepchnięty pod kamizelkę czy koszulę (jak kto woli). Głowę wymieniłem na tę z figurki Douglasa Badera zestawu Legend (mimika i fryzura mi pasowały). Wymieniłem też beznadziejne dłonie, przy czym tę trzymającą pistolet w znacznej mierze "konstruowałem" na nowo by jej układ "grał" z pistoletem, a przede wszystkim by palec wskazujący był na języku spustowym. Pistolet wystrugałem od podstaw na bazie radzieckiego PPS-43 z Tamiyi. Nie wiem na ile to widać ale dorobiłem kurek i przyrządy celownicze. Wszelkie nierówności i chropowatości figurki korygowałem pilnikiem, ściereczkami ściernymi Gunze, a na koniec delikatną warstwą szpachli w płynie. Potem poszedł natryskowo surfacer 1200 Gunze, a następnie całość pomalowałem akrylami Vallejo. Na koniec figurkę zmatowiłem (tam gdzie trzeba). Żołnierz ma stanowić część dioramy pokazującej potyczkę z NKWD. Od razu wyjaśniam, że lewa dłoń (beznadzieja) już została wymieniona ale nie zrobiłem jeszcze nowych fotek. Prawie gotowy jest już drugi z żołnierzy (jeszcze bardziej zrobiony od podstaw)- jeśli będziecie zainteresowani też wrzucę go do galerii.
Wiem, że podstawka byle jaka ale finalnie i tak trafi na śmietnik. Pozdrawiam. Robert Bednarczyk - Lublin.

Image

Image

Image

Image

Image
robert.bednarczyk

Re: Żołnierz polskiego podziemia 1/48 prawie od podstaw

Postprzez Jakub Chowaniec » Wto Sty 08, 2013 5:24 pm

Świetna figurka. Ogromny plus za tematykę. Oby więcej takich prac ;o)
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez robert.bednarczyk » Śro Sty 09, 2013 10:57 pm

Jakub Chowaniec napisał(a):Świetna figurka. Ogromny plus za tematykę. Oby więcej takich prac ;o)

Dzięki Jakub - w Hyde Parku w temacie "Pisownia postów" znajdziesz pierwotną wersję mojej odpowiedzi, którą Kolega moderator OldMan wyłączył :twisted: Pozdrawiam serdecznie. RB.
robert.bednarczyk

Postprzez Jakub Chowaniec » Czw Sty 10, 2013 2:06 am

Też przymierzam się do tematyki Podziemia Niepodległościowego po 1944r. Prawdopodobnie będą to prace na potrzeby Muzeum Czynu Zbrojnego Żywiecczyzny, więc w grę wchodzi oddział Bartka, AK "Romanka" i parę innych oddziałów AK. A figury NKWd skąd wziąłeś?
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez robert.bednarczyk » Czw Sty 10, 2013 11:07 am

Jakub Chowaniec napisał(a):Też przymierzam się do tematyki Podziemia Niepodległościowego po 1944r. Prawdopodobnie będą to prace na potrzeby Muzeum Czynu Zbrojnego Żywiecczyzny, więc w grę wchodzi oddział Bartka, AK "Romanka" i parę innych oddziałów AK. A figury NKWd skąd wziąłeś?

Dwóch "czekistów" robię na bazie figurek z tamiyowskiego zestawu radzieckiej piechoty - jeden bez przeróbek, drugi z niewielkimi, poprzez wymianę głowy i nałożenie niebieskiej czapki. Nie wykluczam jednak, że pojawią się także rzeźbieni od podstaw, choć nie wiem ile serca będę w stanie włożyć w prace na figurkami tych zbirów - w sumie trzeba porzucić emocje i po prostu robić jak człowiek umie najlepiej. Świetnie, że też zajmiesz się zblizonym tematem. Pozdrawiam. RB.
robert.bednarczyk

Postprzez skala72 » Czw Paź 10, 2013 4:47 pm

Wszystko by było Ok, tylko ta głowa jakaś nie proporcjonalna i na samym początku, zobaczyłem kowboja :lol: .
Pozdrawiam,
Adam
======
TANKmodels.Pl lub do sklepu Metro Świętokrzyska lok. 1000i, Warszawa
======
Awatar użytkownika
skala72

Miejscowość: Warszawa

Wróć do Galeria - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości